آموزش نحوه ی استفاده از افزونه ی Jetpack (قسمت دوم)

در مقاله ی قبل به آموزش افزونه ی Jetpack  هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی پرداخته ایم. از آنجاییکه این افزونه دارای قسمت های مختلفی می باشد، در این مقاله میخواهیم به ادامه ی نحوه ی کار با این افزونه قدرتمند بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

همانطور که در مقاله قبل مطالعه کرده اید، افزونه ی Jetpack سبب افزایش سرعت سایت میشود. در نتیجه هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی برای افزایش سرعت سایت می توانید از این افزونه بهره ببرید.

محافظت در افزونه Jetpack

با فعال شدن این قسمت، سایت شما در مقابل حملات بروت فورس و بروت فورس توزیع شده محافظت می شود. معمولاً این قسمت با نام Protect نشان داده میشود. به صورت پیش فرض این ویژگی فعال است. در صورتیکه میخواهید این قسمت را هنگام بهترین طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی غیر فعال کنید، از طریق پیشخوان وارد افزونه ی Jetpack شوید. سپس بر روی تب “در یک نگاه” کلیک کنید. سپس مانند تصویر زیر Protect را غیر فعال نمایید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال2

 در صورتیکه این گزینه فعال باشد. سایت شما تمام تلاش هایی که برای ورود توسط هکر ها انجام می شود را مسدود میکند. که این موضوع سبب شده تا سایت شما برای حملات بروت فورس و بروت فورس توزیع شده غیر قابل نفوذ شود. این نوع حملات نزد هکرها بسیار رایج و محبوب است. سعی کنید حتما برای ایجاد امنیت این قسمت را فعال نمایید.

اشتراک در افزونه Jetpack

بسیاری از کاربرانی که شما را از طریق گوگل و یا شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند، تنها یک بار به وب سایت شما مراجعه می کنند. معمولا پس از مراجعه ی اول دیگر به سایت شما مراجعه نخواهند کرد و سایت شما را فراموش میکنند. در قسمت اشتراک کاربران می‌توانند اعلان هایی را که مربوط به نوشته ها و کامنت های جدید سایت شما است، دریافت کنند.

این کار سبب می‌شود تا کاربرانی که به هر دلیلی سایت شما را فراموش کرده‌اند با دیدن این اعلانها مجدداً به سایت شما مراجعه کنند. که این موضوع موجب بهبود سئو سایت تان میشود. این قسمت نیز به صورت پیش فرض در سایت شما فعال است. در صورتیکه میخواهید غیر فعال شود و یا از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید، از پیشخوان خود وارد Jetpack شوید. سپس بر روی تب “تنظیمات” کلیک کنید. سپس وارد تب “بحث” شوید و گزینه ی Let visitors subscribe to new posts and comments via email را فعال نمایید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال3

آمار وب گاه در افزونه ی Jetpack

این قسمت از افزونه با گوگل آنالیتیکس در ارتباط است و آمار بسیار مناسبی را به شما می دهد. این ماژول نیز پس از نصب و فعال سازی افزونه به صورت خودکار فعال است. به کمک آمار وب گاه می‌توانید پربازدیدترین برگه ها و نوشته های خود را بر اساس تاریخ مشاهده کنید. برای آنکه بتوانید این آمار را مشاهده کنید، در قسمت پیشخوان وردپرس در بالای صفحه Stats را فعال کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال4

پس از اینکه صفحه را به سمت پایین اسکرول کردید، آمارهای مربوط به سایت در قسمت Jetpack Stats به شما نمایش داده می شود. همچنین برای دریافت آمار دقیق تر میتوانید به قسمت پیشخوان افزونه ی Jetpack مراجعه کنید. دانستن این آمار در طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

به کمک این قسمت شما به راحتی می توانید نوشته ها و برگه های پربازدید خود را شناسایی کنید. در نتیجه برای بهبود آن صفحات تلاش بیشتری کنید. در این صورت کاربران میتوانند از صفحات ارزشمند تری بهره ببرند. در نتیجه در سایت شما مدت زمان بیشتری را سپری کنند و صفحات پربازدید شما کاربر پسند تر میشود.

ویژگی هایی که تا الان در مورد آنها صحبت کرده‌ایم، همه به صورت پیش فرض در این افزونه فعال هستند. اما ویژگی های بسیار زیادی هستند که در این افزونه به صورت خودکار فعال نیست و شما باید هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی آنها ار در صورت لزوم فعال کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال5

فعال کردن ماژول های غیر فعال در افزونه ی Jetpack

برای اینکه بتوانید ماژول های غیرفعال را در افزونه Jetpack فعال نمایید، باید روی گزینه Modules کلیک کنید. زمانیکه اسکرول کنید و به انتهای صفحه بیایید، می توانید ماژول های مختلف افزونه را مشاهده نمایید. سپس هر ماژولی که برای شما مفید است را فعال کنید.

از طرفی می توانید از همان قسمت تنظیمات موجود در افزونه ی Jetpack ماژول های مختلف را پیدا کنید.

تنظیمات امنیتی افزونه Jetpack هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی

در قسمت امنیت موجود در صفحه تنظیمات افزونه Jetpack میتوانید ماژول‌های زیر را پیکربندی کنید.

Downtime monitoring: این قسمت از افزونه Jetpack به محض اینکه مشکلی در سایت شما شناسایی شود، به شما اطلاع رسانی میکند. سرورهای Jetpack هر ۵ دقیقه سایت شما را بررسی خواهند کرد. در صورتیکه موردی به وجود بیاید از طریق ایمیل اکانت WordPress.com به شما اطلاع رسانی می کند.

برای اینکه بتوانید این بخش را فعال کنید باید وارد قسمت تنظیمات شده و تب “امنیت” را انتخاب کنید. سپس وارد

Downtime monitoring شده و گزینه ی Get alerts if your site goes offline. We’ll let you know when it’s back up, too را فعال نمایید. هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی در صورتیکه میخواهید از مشکلات سایت خود به سرعت باخبر شوید می توانید این بخش را فعال نمایید. برای اینکه بتوانید اطلاعیه و اعلان هایی که از طرف این بخش برای شما ارسال می‌شود را پیکربندی کنید، کافیست بر روی Configure your notification settings کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال1

Site Accelerator در افزونه ی Jetpack

فعال کردن این قسمت باعث می شود که در طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی سرعت سایت افزایش پیدا کند. این قسمت تصاویر را برای شما بهینه سازی میکند همچنین فایل های سی اس اس و جاوا اسکریپت را از شبکه ی جهانی سرورها ارائه می دهد. در نتیجه صفحات با سرعت بیشتری برای کاربران نمایش داده می شود و سرعت سایت افزایش می یابد.

برای فعال کردن این قابلیت هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی وارد تب Performance شوید. پس از اینکه این بخش برای شما باز شد، به دنبال Performance & speed بگردید. سپس گزینه ی Enable site accelerator را فعال کنید.

برای مطالعه ی قسمت اول آموزش افزونه Jetpack از لینک دیدن کنید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.