نحوه نصب افزونه ها در طراحی سایت وردپرس

یکی از سوالات بسیار مهمی که طراحان سایت برایشان پیش می آید این است که چه تعداد افزونه یا پلاگین می‌توانند در سایت خود نصب کنند و یا از چه افزونه هایی هنگام طراحی سایت وردپرس استفاده نمایند تا سایت دچار مشکل نشود.

طراحی سایت وردپرس4

همانطور که میدانید علاوه بر قالب یا پوسته وردپرس، پلاگین ها نقش بسیار مهمی در نحوه عملکرد سایت وردپرسی دارند. در صورتیکه از تعداد بسیار زیادی افزونه در طراحی سایت وردپرس استفاده شود امنیت، سرعت و … سایت کاهش  پیدا می‌کند. در صورتیکه میخواهید یک طراح حرفه ای سایت باشید باید بدانید چه افزونه هایی را در سایت نصب کنید و از چه افزونه هایی استفاده نکنید.

برای اطلاع از قیمت طراحی سایت وردپرس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت وردپرس1

نحوه عملکرد پلاگین ها در طراحی سایت وردپرس

پلاگین ها یا افزونه های وردپرس یکی از بهترین قابلیت های طراحی سایت با وردپرس است. از طریق این پلاگین های آماده شما می توانید قابلیت های بسیار زیادی به سایت خود اضافه نمایید. به عنوان مثال می توانید سایت خود را فروشگاهی کنید و یا در سایت خود از فرم تماس، چت آنلاین و… استفاده نمایید.

طراحی سایت وردپرس2

هر یک از این پلاگین ها به زبان php نوشته شده اند. این افزونه ها توسط شرکت های مختلف برای توسعه وردپرس کد نویسی شده اند. بسیاری از این افزونه ها در خود پیشخوان وردپرس به صورت رایگان قابل دانلود است اما یک سری از افزونه ها نیز وجود دارند که برای نصب آن نیاز به پرداخت پول است.

طراحی سایت وردپرس8

تنها کاری که باید انجام دهید برای استفاده از افزونه های رایگان جستجوی اسم آن افزونه در پیشخوان وردپرس است. سپس وردپرس افزونه مورد نظر را برای شما نمایش می دهد و با نصب و فعالسازی افزونه به راحتی می توانید از قابلیت های افزونه استفاده نمایید.

طراحی سایت وردپرس3

ویژگی های مورد نیاز یک افزونه برای طراحی سایت وردپرس

موضوعی که باید خیلی به آن دقت کنید این است که افزونه ای را نصب کنید که حتماً با پوسته و هسته وردپرس شما سازگار باشد این سازگاری زمانی ایجاد می‌شود که پوسته، هسته وردپرس و افزونه هر ۳ در جدید ترین نسخه خود باشند.

طراحی سایت وردپرس5

در صورتیکه وب سایت خود را که شامل هسته وردپرس و پوست می باشد آپدیت نکنید در آینده نمی‌توانید از افزونه های جدید استفاده کنید در نتیجه قابلیت توسعه پذیری از سایت شما گرفته خواهد شد. در صورتیکه پوسته و هسته وردپرس سایت شما آپدیت نباشد، زمانیکه یک افزونه را در پیشخوان وردپرس جستجو می نمایید در کنار افزونه خطایی به شما نمایش داده خواهد شد و نشان میدهد که آیا این افزونه با نسخه وردپرس شما سازگار می باشد یا خیر. در صورتیکه سازگار نبود، از نصب و فعال سازی افزونه خودداری نمایید.

طراحی سایت وردپرس7

به هم ریختن سایت وردپرس پس از نصب یک افزونه

گاهی با نصب یک افسونه به هنگام طراحی سایت وردپرس سایت به طور کامل به هم میریزد. این شرایط زمانی ایجاد می شود که افزونه نصب شده با سایر افزونه ها، پوسته و قالب سازگار نباشد. اگر در این هنگام دسترسی به پیشخوان وردپرس را دارید می توانید افزونه را از همان بخش افزونه ها غیر فعال و پاک کنید تا سایت به حالت اول باز گردد اما اگر سایت به طور کامل از دسترس خارج شد و دسترسی به پیشخوان وردپرس را ندارید باید از طریق هاست برای پاک کردن افزونه اقدام نمایید.

طراحی سایت وردپرس6

برای پاک کردن افزونه از طریق هاست وارد هاست خود شوید و مطابق با مراحل زیر پیش بروید.

File manager >> public_html >> wp-content >> plugins

وقتی به پوشه پلاگین رسیدید آن را باز کرده و دنبال پوشه‌ای با نام افزونه خراب بگردید. سپس پوشه را از هاست خود پاک نمایید. پس از پاک کردن پوشه سایت را رفرش نمایید. مشاهده خواهید کرد که مشکل سایت حل شده است.

برای اطلاع از مزایا و معایب طراحی سایت وردپرس در ومپ و هاست  کلیک کنید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.