تست ریسپانسیو بودن هنگام طراحی سایت پزشکی

برای آنکه بتوانید یک طراحی سایت پزشکی کاربر پسند داشته باشید، باید آن سایت ریسپانسیو و واکنشگرا باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که ریسپانسیو بودن و یا واکنش گرا بودن سایت به چه معناست. طراحی ریسپانسیو و واکنشگرا در طراحی سایت پزشکی به این معناست که سایت در دستگاه های موبایل، تبلت، دسکتاپ و لپ تاپ به خوبی دیده شود. در واقع زمانی یک سایت ریسپانسیو است که تمام قسمتهای سایت در دستگاه های موبایل، تبلت و سایر دستگاه ها به صورت کامل دیده شود.

طراحی سایت پزشکی, رویال5

باید تمام تصاویر و متن ها ریسپانسیو باشند و در موبایل و تبلت کات نشود. دسترسی و چیدمان قسمت های مختلف سایت باید به گونه ای باشد که برای کاربران موبایل و تبلت نیز آسان باشد. همانطور که می دانید نزدیک به ۷۰ درصد از کاربران از طریق موبایل سایت ها را مشاهده میکنند. در نتیجه اگر سایت از نظر گوگل ریسپانسیو نباشد، سایت نمیتواند در نتایج گوگل به صفحات اول سرچ گوگل ارتقاء پیدا کند. امروز حتی کاربران موبایل از کاربران دسکتاپ و لپ تاپ مهمتر هستند پس چیدمان سایت را هنگام طراحی سایت پزشکی باید به گونه ای انجام دهید که برای کاربران موبایلی کاملا مناسب باشد.

طراحی سایت پزشکی, رویال2

حالا برای اینکه بدانید سایت شما در تمام دستگاه ها ریسپانسیو است یا خیر و همچنین برای اینکه بدانید تمام صفحات سایت ریسپانسیو هستند یا خیر می توانید از ابزار های رایگانی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم استفاده کنید.

این سایت ها صفحات سایت شما را هنگام طراحی سایت پزشکی در سایزهای مختلف بررسی می کنند و در صورتیکه سایت شما در هر یک از سایز ها مناسب نباشد، یا به شما خطا میدهند و یا سایت را در همان نسخه به شما نمایش میدهند تا ایرادات سایت را مشاهده کنید.

ابزار Xrespond در طراحی سایت پزشکی

این ابزار در مرورگر شما فعال  میشود و در یک صفحه به صورت کامل نحوه ی نمایش سایت شما را در سایزهای مختلف به شما نمایش می دهد. شما با دیدن نحوه ی نمایش هر صفحه از سایت، می توانید متوجه شوید که کدام قسمتهای سایت دچار مشکل است و آن صفحات را بهبود ببخشید. برای این کار کافی است که صفحه را در راستای افقی اسکرول کنید تا سایزهای استاندارد و متفاوت را مشاهده کنید. باید بدانید که با چک کردن سایتتان در این ابزار می توانید بسیاری از سایزهای گوشی و تبلت را مورد بررسی قرار دهید. از طرفی می توانید ابعاد مورد نظرتان را نیز در این ابزار وارد کنید و ریسپانسیوی آن را تست و چک کنید.

طراحی سایت پزشکی, رویال1

ابزار Responsinator و نحوه استفاده آن هنگام طراحی سایت پزشکی  

پس از طراحی سایت پزشکی در نسخه ی دسکتاپ، این ابزار می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند. نحوه ی کار تمام این ابزار ها مشابه یکدیگر است. تفاوتی که این ابزار با ابزار قبل دارد در این است که، نحوه ی نمایش کمی گرافیکی تر است. در این سایت، پس از اینکه سایت خود را سرچ کردید، سایت در دستگاه های مختلفی که دارای فریم زیبایی هستند به شما نمایش می شود. همچنین برای نمایش سایزهای مختلف باید به شکل عمودی اسکرول کنید. در این ابزار بیشتر میتوانید دستگاه های مختلف اپل را مورد بررسی قرار دهید. باید بدانید که این ابزار به نسبت ابزار قبلی دارای امکانات کمتری است اما به دلیل گرافیک زیبایی که دارد مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

طراحی سایت پزشکی, رویال4

ابزار Google Mobile Test

بهتر است که همیشه از ابزارهای گوگل استفاده کنید. چرا که بسیاری از سرچ ها در گوگل انجام شده و ابزارهای گوگل قوی ترین و معتبر ترین ابزار ها هستند. همچنین در صورتیکه شما در طراحی سایت پزشکی سایتتان را بر اساس ابزار های گوگل تست کنید، دیگر برای رعایت فاکتور های ضروری سئوی سایت‌تان خیالتان راحت خواهد بود. چرا که هم در ایران و هم در کشورهای دیگر بیشترین میزان سرچ  در گوگل انجام میشود و گوگل محبوب ترین موتور جستجو است. در صورتیکه شما بتوانید در طراحی سایت پزشکی خود سایت خود را با ابزارهای گوگل تست کنید از بابت اصولی و درست بودن سایت خود خیالتان کاملا راحت خواهد بود.

تفاوتی که این ابزار گوگل با ابزارهای قبلی ای که معرفی کردیم دارد، در این است که سایت شما در سایز های مختلف به شما نمایش داده نمی شود. بلکه کل صفحات توسط گوگل بررسی می شود و در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشد، به شما اطلاع داده میشود. به عنوان مثال اگر سایز نوشته و یا سایز دکمه های سایت شما برای کاربران موبایل کوچک باشد و یا سایز تصاویر مناسب نباشد و یا بخشی از متن و تصاویر برای کاربران در دسترس نباشد به شما خطا داده می شود. در صورتیکه صفحات سایت شما ریسپانسیو باشد پیغام زیر به شما نشان داده می شود.

طراحی سایت پزشکی, رویال3

 به غیر از این ابزار اگر طراحی سایت پزشکی را انجام داده‌اید و کار را به یک سئو کار سپرده اید سئو کار نیز می تواند از طریق ابزار قدرتمند گوگل سرچ کنسول، ریسپانسیو بودن سایت را بررسی کند. در صورتیکه گوگل سایت شما را بررسی کند و سایت شما واکنش گرا یا ریسپانسیو نباشد، در گوگل سرچ کنسول به شما اطلاع داده میشود.

ابزار Am I Responsive

در این ابزار باید آدرس سایت خود را وارد کنید. سپس به شما نحوه ی نمایش سایت تان را در دستگاه های موبایل، تبلت، لپ تاپ و دسکتاپ با ظاهری زیبا نشان می دهد. برای آنکه ریسپانسیو بودن و نبودن سایت را بررسی کنید این ابزار را به شما توصیه نمی کنیم. در صورتیکه میخواهید بعد از طراحی سایت پزشکی نمونه کار خود را در تمام دستگاه ها به کاربران نشان دهید می توانید آدرس سایت خود را در این سایت وارد کرده و یک اسکرین شات زیبا از نحوه ی نمایش سایت تان بگیرید. سپس آن را به عنوان نمونه کار به مشتریان خود نشان دهید. برای اینکه بتوانید از این ابزار استفاده کنید باید در هر قسمت (دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت و موبایل) آدرس سایت تان را به صورت جداگانه وارد نمایید و سپس با زدن دکمه زرد رنگ کنار باکس جستجو منتظر بمانید تا سایت را در آن دستگاه به شما نشان دهد.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.