تفاوت بین Archive و delete در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از مهمترین و پرطرفدارترین برنامه های شبکه اجتماعی می باشد که همه روزه بر تعداد کاربران آن افزوده خواهد شد. در این برنامه انواع مختلفی از قابلیت ها و ویژگی ها در اختیار کاربران قرار داده شده است که در صورت نیاز می توانند از آنها استفاده نمایند. در این برنامه دو قابلیت Archive  و delete در اختیار کاربران قرار داده شده است. این دو ویژگی ممکن در نگاه اول شبیه به یکدیگر به نظر بیایند اما در حقیقت آرشیو و حذف دو ویژگی و عمل کاملا متفاوت در این برنامه می باشند که نیاز است ادمین اینستاگرام دورکاری از این تفاوت ها آگاه باشد.

ادمین اینستاگرام دورکاری2

نکته قابل توجه در رابطه با حذف آن است که در صورت استفاده از این قابلیت پست و یا محتوای مورد نظرتان به شکلی کلی حذف خواهد شد و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت. اما در صورتی که از ویژگی آرشیو کردن یک پست استفاده نمایید تنها آن را از دید مخاطبین خود پنهان کرده اید. این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید به عنوان ادمین اینستاگرام دورکاری حرفه ای به این نوع محتواها همچنان دسترسی داشته باشید. در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این دو ویژگی خواهیم پرداخت. در صورتی که تمایل دارید در این رابطه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید با ما همراه باشید.

ادمین اینستاگرام دورکاری3

تفاوت های موجود بین حذف و آرشیو کردن محتواها

در صورتی که ادمین اینستاگرام دورکاری از ویژگی آرشیو برای پست منتشر شده خود استفاده نماید در واقع آن را از دید دیگر مخاطبین مخفی کرده است و اینستاگرام آن پست را در صفحه حساب کاربری شما نمایش نخواهد داد. توجه داشته باشید که محتوای مورد نظر برای شما نیز در این بخش نمایش داده نمی شود. نکته مورد توجه این است که این پست به طور کلی از حساب شما پاک نشده است و شما همواره قادر خواهید بود به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید. در واقع آرشیو کردن محتوا برای مخفی کردن آن محتوا از دید عموم می باشد.

قابلیت دیگری که در این برنامه در اختیار کاربران قرار داده شده است امکان حذف و یا delete کردن محتواها توسط ادمین اینستاگرام دورکاری می باشد. در صورتی که شما از این گزینه استفاده نمایید دیگر نه شما و نه هیچکس دیگر به محتوای حذف شده دسترسی نخواهد داشت و آن پست به شکلی کامل پاک خواهد شد. توجه کنید که در صورت حذف یک فایل دیگر امکان ریکاوری و یا بازگرداندن آن محتوا برای شما وجود ندارد. ادمین اینستاگرام دورکاری تنها در صورتی می تواند این فایل ها را مورد استفاده قرار دهد که از آنها فایل پشتیبان تهیه کرده باشد.

 

آیا با آرشیو کردن پست کامنت ها و کپشن ها از بین می رود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما در رابطه با آرشیو کردن پست ها ایجاد شود این است که در صورت آرشیو شدن پست ها کامنت ها و لایک های آن حذف خواهد شد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوشبختانه زمانی که شما یک محتوا را آرشیو می کنید تمامی متعلقات آن نیز ذخیره خواهد شد و ادمین اینستاگرام دورکاری به آنها دسترسی دارد. این ویژگی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت نیاز دوباره این پست را منتشر کنید و با مخاطبین خود آن را به اشتراک بگذارید. برای این که بخواهید محتوایی را از حالت آرشیو خارج کنید تنها کافیست از گزینه unarchive استفاده نمایید.

نکته قابل توجه این است که با حذف یک پست و در واقع delete کردن آن تمامی اطلاعات مربوط به آن از دسترس خارج خواهد شد و دیگر به هیچ کدام از آنها دسترسی نخواهید داشت. با توجه به نکات گفته شده ادمین اینستاگرام دورکاری در زمان استفاده از این ویژگی حذف باید تمامی جوانب را بررسی کرده باشد و سپس تصمیم به حذف یک پست بگیرد.

ادمین اینستاگرام دورکاری5

خارج کردن یک پست از حالت آرشیو

یکی از ویژگی هایی که برنامه اینستاگرام در اختیار تمامی کاربران خود قرار داده است امکان آرشیو کردن همیشگی محتواهایی است که در گذشته توسط ادمین اینستاگرام دورکاری منتشر شده است. علاوه بر این امکان خارج کردن محتواها در هر زمان نیز در اختیار شما قرار داده شده است. در صورتی که از امکان خارج کردن پست ها از حالت آرشیو استفاده نمایید پست مورد نظرتان را در حساب کاربری خود مشاهده خواهید کرد بدون نیاز به آن که نیاز به آپلود کردن دوباره آن داشته باشید. توجه داشته باشید که در این حالت مخاطبین شما نیز به این محتواها دسترسی پیدا خواهند کرد.

توجه داشته باشید که محتواهای خارج شده از حالت آرشیو در ابتدا محتواهای شما به نمایش در نخواهند آمد و با توجه به تاریخ انتشارشان در بخشی از صفحه کاربری شما و در مکان اصلی خود قرار می گیرند. شما قادر خواهید بود با مراجعه به آن بخش پست مورد نظرتان را مشاهده کنید.

هر آنچه که باید ادمین اینستاگرام دورکاری در رابطه با عکس پروفایل بداند.

ادمین اینستاگرام دورکاری1

ویرایش کردن یکی دیگر از ویژگی هایی است که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است. ادمین اینستاگرام دورکاری باید توجه داشته باشد که پست های خارج شده از آرشیو را می تواند مانند باقی پست ها ویرایش کند و تغییرات مورد نظرش را برروی آنها اعمال نماید. از قابلیت آرشیو این است که می توانید برای فروش محصول و یا ارائه خدمات خود محتواهای مورد نظرتان را در قالب پست منتشر کنید و بعد از سپری شدن زمان آن، پست مورد نظر را آرشیو کنید تا دیگر در دسترس کاربران نباشد و در کنار آن بار منفی برای بازخورد پیج مورد نظرتان نیز در بر نداشته باشد.

از دیگر کاربردهای آرشیو مخفی کردن تصاویر و محتواهایی است که دیگر تمایل به نمایش دادن آنها به کاربران خود را ندارید و ترجیح می دهید برای حفظ حریم خصوصی خود آنها را از دسترس خارج کنید. البته در صورتی که قصد دارید به شکلی کامل و شامل این حریم خصوصی را اعمال نمایید بهتر است آنها را حذف کنید. پیشنهاد می شود ادمین اینستاگرام دورکاری حداقل مقدور از ویژگی آرشیو برای پست ها استفاده نماید و از قابلیت حذف تنها در شرایطی خاص استفاده کند تا پیج دچار آسیب نشود.

 

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.