برقراری امنیت در طراحی سایت وردپرس

پس از طراحی سایت وردپرس اگر سایت در هاست خودتان قرار دارد باید از سایت بک آپ بگیرید تا بتوانید در هاست کارفرما سایت را آپلود نمایید.

تا زمانی که سایت در هاست اصلی یعنی کارفرما قرار نگیرد نمیتوانید امنیت سایت وردپرسی را برقرار نمایید. چراکه تنظیماتی وجود دارد که باید حتماً در هاست کارفرما انجام گردد.

طراحی سایت با وردپرس قیمت های مختلفی دارد که یکی از  عوامل تاثیر گذار در آن برقراری امنیت است.

طراحی سایت وردپرس 10

برای برقراری امنیت در طراحی سایت وردپرس افزونه های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین افزونه ها افزونه “امنیت کامل وردپرس” است که برای دانلود آن ‌میتوانید در بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس این افزونه را جستجو نمایید. این افزونه به شما کمک می کند تا سایت وردپرسی خود را از همه نظر ایمن کنید.

طراحی سایت وردپرس 1

در این افزونه موارد بسیار زیادی وجود دارد که در صورت لزوم می توانید آنها را فعال نمایید تا وبسایت شما از امنیت کافی برخوردار گردد. در ادامه با ما همراه باشید تا به آموزش این افزونه بپردازیم.

مطالعه بخش های مختلف افزونه امنیت کامل وردپرس در طراحی سایت وردپرس

یک نکته ی قابل اهمیت دیگر این است که حتماً پیش از فعال سازی هر مورد به طور کامل آن بخش را مطالعه کنید. اگر برای بار اول است که از این افزونه استفاده میکنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با فعال کردن هر بخش سایت را بررسی نمایید و از کارکردن درست سایت اطمینان حاصل نمایید.

طراحی سایت وردپرس 2

البته نگران نباشید در صورتیکه گزینه ای را اشتباه فعال کرده باشید و سایت دچار مشکل شود می‌توانید با ریست کردن تمامی تنظیمات مشکل را رفع نمایید. لازم به ذکر است که این افزونه بسیار جامع می باشد در صورتیکه تمام قابلیت های آن را فعال نمایید دسترسی ها بسیار محدود خواهند شد. به همین دلیل تنها مواردی که ضروری است را فعال نمایید.

طراحی سایت وردپرس 9

منو داشبورد در افزونه امنیت کامل وردپرس

اولین منو در این افزونه مربوط به داشبورد می باشد در این قسمت می توانید میزان امنیت طراحی سایت وردپرس خود را طریق نشانگر میزان امنیت مشاهده کنید. اگر عددی که کسب کرده‌اید عدد مناسبی باشد در نمودار دایره ای شکل به شما نشان می دهد که میزان امنیت سایت شما قوی و یا ضعیف است.

طراحی سایت وردپرس 3

قسمت پایین تر تفکیک امتیاز های امنیتی را نشان می دهد. با استفاده از یک نمودار دایره ای می توانید مشاهده کنید که در کدام قسمت ها امنیت ضعیف تر و در کدام قسمت ها امنیت قوی‌تری را برقرار کرده‌اید.

البته دقت کنید که اگر هنوز تنظیمات را انجام نداده باشید این مقادیر به شما نمایش داده نخواهد شد. پس از اینکه تمام تنظیمات را انجام دادید می توانید به بخش داشبورد مراجعه کنید و امتیاز امنیت طراحی سایت وردپرس خود را چک کنید.

طراحی سایت وردپرس 4

کمی که به پایین تر اسکرول کنید وضعیت ویژگی های مهم را خواهید دید. سعی کنید حتماً پس از نصب این افزونه ترجمه آن را دانلود نمایید تا تنظیمات با زبان فارسی به شما نمایش داده شود. در بخش وضعیت ویژگی های مهم شما باید چک کنید که همه ویژگی ها فعال باشند. این بخش هم مربوط به چک نهایی می باشد و شما پس از انجام تنظیمات باید در بخش داشبورد وضعیت ویژگی های مهم را نیز بررسی کنید که همه آن ویژگی های مهم فعال هستند یا خیر.

طراحی سایت وردپرس 5

در همین بخش داشبورد می توانید آخرین کاربرانی که در سایت لاگین کرده اند را مشاهده نمایید. اگر در طراحی سایت وردپرس خود چندین یوزر اضافه کرده اید از این طریق می توانید بررسی کنید که کدام کاربر در چه تاریخی و با چه آی پی وارد سایت شده است.

طراحی سایت وردپرس 6

این کار برای چک کردن میزان فعالیت کاربران بسیار موثر است است و اگر سایت در یک زمان خاص دچار مشکل شود می‌توانید با چک کردن این بخش متوجه شوید که کدام کاربر در آن زمان در سایت لاگین کرده است.

وضعیت حالت تعمیر در افزونه امنیت کامل وردپرس

درصورتیکه سایتتان نیاز به بروزرسانی دارد می توانید از همین افزونه از بخش داشبورد حالت تعمیر را روشن نمایید در این صورت سایت فقط برای ادمین سایت نمایش داده می شود و برای کاربران یک صفحه با عنوان حالت تعمیر نمایش داده می شود.

طراحی سایت وردپرس 7

تعداد کاربران وارد شده به صورت همزمان در سایت

در بخش داشبورد امنیت کامل وردپرس می توانید کاربران دیگری که هم اکنون در سایت حضور دارند را بررسی کنید. همچنین می توانید آدرس آی پی های قفل شده را نیز از بخش داشبورد مشاهده نمایید.

طراحی سایت وردپرس 8

امنیت کامل وردپرس دارای بخشهای بسیار مختلفی است که امروز در این مقاله تنها به بخش داشبورد آن پرداخته‌ایم. در مقالات بعد به آموزش تب های مختلف این افزونه قدرتمند می پردازیم.

در مقاله قبل به نحوه نصب افزونه ها در طراحی سایت وردپرس پرداخته ایم برای مطالعه کلیک نمایید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.