لینک ها و تاثیر آنها در سئو هنگام طراحی سایت وردپرس

زمانیکه شما میخواهید طراحی سایت وردپرس انجام دهید، باید بدانید که تعداد لینک های مجاز در هر صفحه بر اساس فاکتور های گوگل باید چند تا باشد. تا سایت شما در گوگل به خوبی رتبه بگیرد. یکی از دلایلی که باعث می شود طراحی سایت وردپرس شما با سایر رقبا متفاوت باشد، رعایت همین اصول سئو است. لینک ها در ارتقای سئو سایت بسیار تاثیر دارند. دانستن اینکه در هر صفحه چه تعداد لینک باید داده شود و به چه صفحاتی باید لینک شود و همچنین چه کلید واژه ای باید لینک شود بسیار مهم و تاثیر گذار است.

انواع لینک ها در طراحی سایت وردپرس

پیش از آنکه در مورد تعداد لینک ها صحبت کنیم، باید انواع لینک ها را بشناسید. لینک ها شامل لینک های داخلی، لینک های ورودی و لینک های خروجی می باشند. در ادامه می خواهیم به تعریف هرکدام از این لینک ها بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

طراحی سایت وردپرس 3

لینک داخلی چیست؟

در طراحی سایت وردپرس تضمینی زمانیکه شما می‌خواهید صفحات سایت را به یکدیگر متصل کنید، از لینک های داخلی استفاده می کنید. در واقع زمانیکه کاربرد وارد یک صفحه از سایت میشود و در آن صفحه بر روی لینکی کلیک میکند وارد صفحه ی دیگری از همان سایت میشود. به این نوع از لینک، لینک داخلی گفته می شود. لینک های داخلی می‌توانند در متنی وجود داشته باشند و یا دکمه یا تصویری به صفحه ی دیگری لینک شود. به تمام این لینک ها، لینک های داخلی میگویند.

موتورهای جستجو و گوگل با بررسی نام دامنه پیوند داخلی را از خارجی تشخیص میدهند. اگر نام دامنه ی مبدا با نام دامنه ی مقصد با یکدیگر مشابه باشند، گوگل و موتورهای جستجوی دیگر آن لینک را به عنوان لینک داخلی شناسایی خواهند کرد. اما اگر این دو با یکدیگر متفاوت باشند به شکل لینک خارجی شناسایی خواهد شد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر سایت شما بیش از یک نام برای دامنه داشته باشند موتورهای جستجو و گوگل آن را به چه شکلی تعبیر می کنند. باید بدانید که در این مواقع گوگل و موتورهای جستجو لینک را به عنوان یک لینک خارجی تعبیر می کنند.

طراحی سایت وردپرس 2

لینک های داخلی به شما کمک می کنند تا بتوانید بر روی سئوی صفحات خاصی کار کنید و این صفحات را در نتایج گوگل ارتقا دهید. به عنوان مثال اگر میخواهید صفحه ای از محصولات شما در نتایج گوگل ارتقا پیدا کند، باید در قسمت بلاگ خود مقالاتی در مورد آن محصول آپلود کنید و در آن صفحه لینکی به محصول مورد نظر خود بدهید. در این صورت هنگام طراحی سایت وردپرس می‌توانید صفحه ی محصول خود را در نتایج گوگل ارتقا دهید. از طرفی شما با لینک های داخلی می توانید صفحات جدید سایت را به موتور جستجوی گوگل معرفی کنید. البته باید بدانید که لینک سازی داخلی دارای اصول خاص خود است و اگر میخواهید هنگام طراحی سایت وردپرس لینک سازی داخلی شما موجب ارتقاء سئوی سایت شما شود، باید روی لینک سازی داخلی خود سرمایه گذاری بیشتری کنید. باید لینکسازی را حرفه ای تر انجام دهید.

طراحی سایت وردپرس 5

تاثیر تعداد لینک های داخلی در ارتقاء سئو هنگام طراحی سایت وردپرس

طبق گفته ی گوگل، تعداد لینک هایی که به یک صفحه داده شده است سبب شده تا گوگل به اهمیت آن صفحه پی ببرد. البته باید بدانید که متنی که برای لینک کردن انتخاب می کنید بسیار مهم است. در صورتیکه آن متن و یا آن کلمه ی کلیدی به درستی انتخاب نشده باشد، تاثیر بسیار زیادی در سئوی سایت شما نخواهد داشت. در نتیجه تمام تلاش های شما بی ثمر واقع خواهد شد. که این موضوع سبب شده تا در آینده از سئوی سایت خود منصرف شده و دلسرد شوید. پس از همین ابتدا کلمات کلیدی درست را برای لینک دهی انتخاب و شناسایی کنید.

تاثیر لینک های داخلی بر روی کاربران

علاوه بر گوگل، کاربران نیز با بازدید از سایت شما با دیدن لینک های داخلی به صفحات دیگر شما هدایت می شوند. در نتیجه مدت زمان بیشتری را در صفحات شما سپری خواهند کرد. که این خود باعث افزایش سئوی سایت شما خواهد شد. از طرفی در صورتیکه سایت شما فروشگاهی باشد، با پیشنهاد محصولات مشابه می توانید فروش خود را چندین برابر کنید. لینک های ورودی هنگام طراحی سایت وردپرس لینک های ورودی به لینکی گفته می شود که از سایت‌های دیگر به سایت شما لینک شده باشد. در صورتیکه از سایت های معتبر به وب سایت شما لینک شود. سئوی سایت شما بسیار بهبود پیدا میکند.

طراحی سایت وردپرس 1

لینک های خروجی در طراحی سایت وردپرس

زمانیکه شما به سایتی خارج از سایت خودتان لینک می دهید، در واقع یک لینک خارجی داده اید. در میان همه ی این لینک ها، لینک های ورودی در صورتیکه از یک سایت معتبر و با کیفیت ایجاد شده باشند می‌توانند ارتقاء عجیبی را در نتایج گوگل برای یک سایت رقم بزنند. معمولاً از سایتهای خبرگزاری معروف می توان برای گرفتن لینک ورودی استفاده کرد. از نظر گوگل تعداد لینک های ورودی برای هر صفحه مانند یک رای است. هر صفحه ای که رای بیشتر داشته باشد کیفیت و اعتبار آن از نظر گوگل بیشتر است.

طراحی سایت وردپرس 4

باید بدانید که لینک هایی که از صفحات مرتبط به وب سایت شما زده می شوند دارای ارزش بیشتری هستند. هنگام انتخاب خبرگزاری ها دقت کنید که حتما از آن خبرگزاری با آن کلید واژه ای که شما می‌خواهید لینک کنید، چندین رپورتاژ رفته باشد. طبق تجربه شرکت رویال به شما پیشنهاد می‌کند که حتما از خبرگزاری هایی استفاده کنید که با کلمه ی کلیدی ای که شما می خواهید رپورتاژ بزنید، چندین رپورتاژ از قبل زده باشند. چرا که به مراتب تاثیر آن بهتر خواهد بود. لینک دهی شما، استفاده از رپورتاژ ها و شبکه های اجتماعی باید به گونه‌ای باشد که گوگل آنها را مصنوعی شناسایی نکند. ممکن است کمی طول بکشد تا گوگل به مصنوعی و فیک بودن لینکها پی ببرد. اما زمانیکه به این موضوع پی ببرد، حتماً در سئوی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت و شما را به صفحات عقبتر خواهد برد. هرچه لینک دهی شما طبیعی تر باشد و از سایت های معتبرتر به دست آمده باشد برای شما تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

در مقالات بعد بیشتر در مورد لینک ها و نحوه ی لینک دهی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

در مقاله ی قبل به افزایش سئو سایت در طراحی سایت وردپرس پرداخته ایم. برای مطالعه از لینک دیدن کنید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.