آشنایی با افزونه هایی برای افزایش سرعت در زمان طراحی سایت وردپرس

سرعت لود یک سایت یکی از مهمترین عواملی است که سبب خواهد شد تا بازدید کنندگان از محتواهای موجود در آن دیدن کنند و یا از آن صرف نظر نمایند. با توجه به بررسی های انجام شده در بیش از 40 درصد مواقع در صورتی که سایتی در کمتر از 3 ثانیه لود نشود مخاطبین از آن خارج خواهند شد. با توجه به این موضوع نیاز است تا در زمان طراحی سایت وردپرس توجه به سرعت لود صفحات و سرعت بارگزاری سایت داشته باشید. شاید با شنیدن این موضوع این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه می توان در زمان طراحی از انواع مختلفی از طرح های گرافیکی در کنار محتواهای مورد نیاز در سایت استفاده کرد، بدون آن که به سرعت بارگزاری آن صدمه ای وارد شود؟

طراحی سایت وردپرس3

در پاسخ به این سوال نیاز است بگوییم، در صورتی که هنگام طراحی سایت وردپرس برخی از موارد را رعایت نمایید و از برخی از افزونه هایی که در این رابطه در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید قادر خواهید بود سایت مورد نظرتان را با کمترین زمان لود در اختیار مخاطبین خود قرار دهید. در ادامه قصد داریم تا در رابطه با این موضوع به ارائه جزئیات بیشتری بپردازیم. در صورت تمایل با ما همراه باشید.

چرا بالا بودن سرعت بارگزاری مهم است؟

همانطور که در ابتدا گفته شد بالا بودن سرعت بارگزاری یا لود سایت های فعال در اینترنت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. گوگل یکی از موتورهای جستجو پرکاربرد می باشد که با توجه به استانداردها موجود در آن بهترین زمان بارگزاری صفحات برای یک سایت چیزی بین 3 الی 5 ثانیه می باشد. در صورتی که این زمان بیشتر از این حد تعیین شده در این استاندارد باشد سایت مورد نظر در رتبه بندی گوگل از رتبه های پایین تری برخوردار خواهد شد. البته باید توجه داشت که سرعت پایین برای مخاطبین نیز خسته کننده است و بدون شک در صورت پایین بودن سرعت بسیاری از مخاطبین خودتان را نیز از دست خواهید داد. این موضوع در زمان طراحی سایت وردپرس فروشگاهی بیشتر خودش را نشان خواهد داد و حدود 79 درصد از مخاطبین شما میلی به خرید دوباره از سایت شما نخواهند داشت.

طراحی سایت وردپرس2

استفاده از ابزارهای مختلفی برای بهبود سرعت

همانطور که می دانید انواع مختلفی از افزونه ها برای سیستم مدیریت محتوا وردپرس در اختیار کاربران این سیستم قرار داده شده است که هرکدام از آنها در زمینه مخصوصی به شما کمک خواهند کرد تا در طراحی سایت وردپرس به بالاترین میزان کیفیت دسترسی پیدا کنید. با توجه به این موضوع انواع مختلفی از افزونه های افزایش سرعت برای این سیستم مدیریت محتوا طراحی و منتشر شده است که قادر خواهید بود از آنها در افزایش میزان سرعت لود سایت مورد نظرتان استفاده نمایید.

برای آنکه از میزان سرت لود و یا بارگزاری سایت مورد نظرتان آگاهی پیدا کنید انواع مختلفی از بازارها در اختیار شما قرار داده شده است که می توانید به شکلی کاملا رایگان از آنها بهره ببرید. GTmetrix یکی از سایت های بی نظیری است که شما قادر خواهید بود بعد از طراحی سایت وردپرس برای سنجش سرعت لود سایت از آن استفاده نمایید. با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید  بود تنها با وارد کردن آدرس سایت مورد نظرتان تمامی اطلاعات مورد نیاز برای افزایش سرعت لود را شما نمایید.

طراحی سایت وردپرس4

آشنایی با مفهوم کش وردپرس

در بیشتر افزونه هایی که به منظور ارتقا و افزایش میزان سرعت یک سایت وردپرسی طراحی و منتشر شده اند از کش پیشرفته اطلاعات برای این کار استفاده می شود. کش در واقع حافظه ای پنهان است که دارای محدودیت می باشد و در آن از اطلاعاتی نگهداری خواهد شد که بسیار پرمصرف هستند و قرار است در آینده ای نزدیک دوباره از آنها استفاده شود. در صورتی که بعد از طراحی سایت وردپرس از یکی از این افزونه های برای افزایش میزان سرعت لود استفاده نمایید در واقع شما سایت را در یک حافظه کش قرار داده اید که در کمترین زمان ممکن امکان بارگزاری خواهد داشت.

افزونه Wp Fastest Cache

این افزونه یکی از بهترین افزونه های موجود برای کش کردن و بالا بردن سرعت لود و بارگزاری در سیستم مدیریت محتوا وردپرس می باشد که در زمان طراحی سایت وردپرس قادر به استفاده از آن هستید. این افزونه به شکل رایگان و پولی در اختیار شما قرار داده است که بدن شک در نسخه پولی خدمات بیشتری دریافت خواهید نمود.

طراحی سایت وردپرس1

افزونه LiteSpeed Cache for WordPress

یکی دیگر از افزونه هایی که می تواند تا حدود زیادی به شما در افزایش میزان سرعت بارگزاری سایت مورد نظرتان کمک کند افزونه کاربردی LiteSpeed می باشد. این برنامه که به شکلی کد باز ارائه شده است توانسته بیش از 800 هزار نصب فعال را به خود اختصاص دهد. یکی از نکات مثبت موجود در این افزونه سازگاری آن با انواع مختلفی از افزونه های پرکاربرد می باشد. در صورتی که قصد دارید از یک پکیج کامل برای افزایش سرعت سایت خودتان بهره ببرید بدون شک پیشنهاد می شود از افزونه LiteSpeed استفاده نمایید. در این افزونه انواع مختلفی از ویژگی ها و قابلیت ها وجود دارد که می تواند به شما تا حدود زیادی کمک کند تا به میزان زیادی سرعت بارگزاری سایت مورد نظرتان را افزایش دهید.

طراحی سایت وردپرس6

افزونه Pagespeed ninja

همانطور که گفته شد برای افزایش سرعت لود یک سایت انواع مختلفی از افزونه ها در دسترس می باشد. Pagespeed ninja یکی دیگر از افزونه های ارائه شده در این زمینه می باشد که بیش از 30 هزار نصب فعال را توانسته بدست آورد. در صورت استفاده از این برنامه شما قادر خواهید بود سرعت سایت مورد نظرتان را در سایز دسکتاپ و موبایل افزایش دهید.

طراحی سایت وردپرس5

قابلیت کش کردن اطلاعات مرورگر و همچنین سرور یکی از ویژگی های مهمی است که در این برنامه در اختیار کاربران قرار داده شده است تا در زمان طراحی سایت وردپرس قادر باشند زمان لود سایت مورد نظرشان را تا حدود زیادی کاهش دهند. بدون شک استفاده از چنین افزونه هایی نتایج مثبتی را برای افزایش سرعت لود سایت برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برای آشنایی با مفهوم سرور اختصاصی از مقاله قبل دیدن کنید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.