آموزش گوگل سرچ کنسول پس از طراحی سایت آژانس مسافرتی (قسمت دوم)

در مقاله ی قبل به آموزش بخشی از قسمت های گوگل سرچ کنسول پرداخته ایم. در این مقاله هم با ما همراه باشید که با بقیه ی قسمت های گوگل سرچ کنسول آشنا شوید. همانطور که میدانید بخش های زیادی در گوگل سرچ کنسول وجود دارد که باید پس از طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی با بررسی آن ها استراتژی خود را برای افزایش سئو سایت تعیین کنید. در این مقاله بخش های دیگر گوگل سرچ کنسول را با یکدیگر بررسی میکنیم. پس از مطالعه ی این مقاله شما میتوانید به راحتی بخش های مختلف گوگل سرچ کنسول را بررسی کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال4

Removals در گوگل سرچ کنسول

همانطور که در انتهای مقاله ی قبل در مورد Removals صحبت کردیم، در صورتیکه به تازگی گوگل سرچ کنسول را نصب کرده‌اید به این بخش فعلا نیازی نخواهید داشت. وقتی روی این قسمت کلیک کنید، تب های مختلفی به شما نمایش داده می شود که ممکن است پس از طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی رجوع به این تب ها برای شما لازم باشد. یکی از آنها تب ها TEMPORARY REMOVALS است.

TEMPORARY REMOVALS در گوگل سرچ کنسول

زمانیکه روی TEMPORARY REMOVALS کلیک کنید. سپس بر روی NEW REQUEST کلیک نمایید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال6

Temporarily remove URL در گوگل سرچ کنسول

با انتخاب این گزینه URL مورد نظر شما به مدت شش ماه از دید گوگل مخفی میماند. در نتیجه ربات های گوگل نمی توانند آن لینک را ایندکس نمایند.

 Clear cached URL در گوگل سرچ کنسول

در همین صفحه ی  NEW REQUEST گزینه ی دیگری با نام Clear cached URL وجود دارد. در صورتیکه آدرس مورد نظر را در این قسمت وارد کنید، آدرس به طور کامل از تمام نتایج گوگل حذف خواهد شود. البته این به این معنا نیست که دیگر این صفحه توسط ربات های گوگل ایندکس نخواهد شد، بلکه در طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی همینکه ربات های گوگل مجدداً صفحات سایت را بررسی کنند، با دیدن آن صفحه، می توانند آن را در گوگل ایندکس کنند.

Remove this URL only در گوگل سرچ کنسول

در صورتیکه این گزینه را انتخاب کنید فقط همان url که وارد کرده‌اید از نتایج موتورهای جستجو حذف خواهد شد. در صورتیکه پس از طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی توری منقضی شده بود و دیگر نخواستید که در نتایج گوگل نمایش داده شود میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال5

Remove all URLs with this prefix در گوگل سرچ کنسول

 در صورتیکه پس از وارد کردن URL خود این گزینه را انتخاب کنید، علاوه بر URL وارد شده، تمام زیرمجموعه‌های آن URL هم از نتایج گوگل حذف خواهند شد. به عنوان مثال اگر ما بخواهیم آدرس Example.com/blog را در این بخش وارد کنیم، لینک های زیر هم از نتایج حذف خواهند شد.

Example.com/blog/food

Example.com/blog/test/dog

Example.com/blog/bag/red/test2

و…

در واقع با انتخاب این گزینه، تمام زیر مجموعه های آدرس وارد شده هم از نتایج گوگل حذف خواهند شد. پس حتما دقت کنید که گزینه درست را انتخاب کنید.

Outdated content در گوگل سرچ کنسول

این قسمت برای این است که در طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی اگر در نتایج گوگل صفحه ای از سایت شما با نسخه ی قدیمی به کاربران نمایش داده می شود یا به عبارتی آن صفحه در گوگل با نسخه ی  کش شده باز میشود، بتوانید به گوگل اطلاع دهید که محتوای منسوخ شده را از نتایج خود حذف کند و آپدیت شده آن را در نتایج خود قرار دهد. برای این کار ابتدا باید وارد Remove outdated content شوید. سپس آدرسی را که آپدیت شده نیست از نتایج خود گوگل کپی کنید. در واقع در همان نتایج گوگل کلیک راست کرده و Copy Link Adress را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان لینک سایت را باز نکنید. بلکه از همان نتایج گوگل لینک را کپی کنید. سپس لینک کپی شده را در گوگل سرچ کنسول past کنید. روی دکمه REQUEST REMOVAL کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال2

در صورتیکه صفحه ای با آن لینک در سایت شما وجود نداشته باشد، آدرس از نتایج گوگل حذف خواهد شد. اما در صورتیکه صفحه وجود داشته باشد ربات های گوگل صفحه را مجددا پردازش میکنند تا دیتای آپدیت شده را در نتایج خود نشان دهند. هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی میتوانید برای تور هایی که منقضی شده اند یا آپدیت شده‌اند از این بخش استفاده های مفیدی بکنید و برای آژانس های هواپیمایی و مسافرتی این بخش ضروری خواهد بود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی, رویال3

SafeSearch filtering در گوگل سرچ کنسول

این قسمت از Removals موجود در سرچ کنسول گوگل بدین منظور ایجاد شده است که اگر شما دارای صفحه ای هستید که در آن صفحه محتوایی برای بزرگسالان قرار داده شده است و آن محتوا برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست، میتوانید لینک آن صفحه را از طریق این بخش ثبت کنید. گوگل آن صفحه را بررسی میکند سپس گزارش شما توسط گوگل تایید می شود و آن صفحه تنها برای بزرگسالان در نظر گرفته می شود.

http://www.xn-----7sdfbss4apg3b8o59dda.com/wp-content/uploads/2022/08/طراحی-سایت-آژانس-مسافرتی5-1.jpg1

گزارش Core Web vitals در گوگل سرچ کنسول

در این قسمت گوگل سرچ کنسول گزارشی از سرعت لود صفحات سایتتان مطابق با اینترنت کاربران به شما میدهد. بررسی این قسمت بسیار مهم می باشد چرا که هرچه سرعت سایت بیشتر باشد شما میتوانید با احتمال بیشتری کاربر را در سایت خود نگهدارید. در صورتیکه سایت شما کند باشد کاربران سایت شما را بسته و وارد سایت رقیب می‌شوند. در نتیجه در طراحی سایت آژانس مسافرتی و هواپیمایی سرعت سایت بسیار مهم می باشد. با بررسی این قسمت میتوانید متوجه شوید که در هر روز چه تعداد از صفحات سایتتان به کندی برای کاربران باز شده اند. به عنوان مثال در روزهای اخیر که سرعت اینترنت ایران به شدت پایین آمده بود در گوگل سرچ کنسول شرکت رویال خطاهایی را در این قسمت جهت کند باز شدن صفحات سایت داشتیم. که این خطاها تنها مربوط به همان روزها بود و پس از آن گزارش ها به حالت اولیه خود بازگشتند. با بررسی گزارش های این قسمت میتوانید عیب یابی کنید. اگر هر روز تعدادی از صفحات شما به کندی باز میشوند باید یک بازبینی درست و حسابی برای سایتتان داشته باشید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.