آشنایی با مفهوم سئو و ابزارهای آن در طراحی سایت وردپرس

زمانی که قصد دارید از یک سایت برای ارائه خدمات و یا محصولات خود استفاده نمایید بدون شک انواع مختلفی از کلمات و اصطلاحات به گوشتان خورده است که ممکن است در رابطه با آنها اطلاعاتی چندانی در اختیار نداشته باشید.

طراحی سایت وردپرس5یکی از کلمات پرکاربرد در زمان طراحی سایت وردپرس سئو کردن سایت می باشد که بدون شک بسیاری از شما آن را شنیده اید. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شده باشد که سئو سایت به چه معناست؟ در این مقاله سعی دارین به معرفی این موضوع بپردازیم و از اهمیت آن سخن بگوییم. در صورتی که تمایل دارید بیشتر با این موضوع آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

سئو سایت (SEO) که در واقع یک کلمه اختصاری می باشد به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. شما در این زمینه تلاش خواهید کرد تا با رعایت کردن استانداردهای موتورهای جستجو موفق به جذب مخاطبان بیشتر و همچنین بدست آوردن رتبه بهتری در لیست جستجو باشید. بدون شک انواع مختلفی از راه کارها برای افزایش میزان سئو یک سایت موجود می باشد که می توانید با بکار بستن آنها نمایش مطلوب تری را در موتورهای جستجو بدست آورید. توجه داشته باشید در زمان طراحی سایت وردپرس می توانید از انواع مختلفی از افزونه ها که برای این منظور ارائه شده است استفاده نمایید.

طراحی سایت وردپرس4

نکته قابل توجه در رابطه با سئو سایت آن است که تمامی کلماتی که در سایت به کار برده شده، محتواهای بارگزاری شده و تمامی لینک هایی که در آن قرار داده شده است می تواند برروی سئو تاثیر گذار باشد و در صورتی که تمامی این موارد به بهترین شکل ممکن انجام شده باشد به بهبود سئو یک سایت منجر خواهند شد. در واقع سئو به مجموعه فعالیتی گفته خواهد شد که در طراحی، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوای یک سایت اعمال شده است و به منظور کسب جایگاه بهتری در لیست جستجو گوگل و دیگر موتورهای جستجو انجام می گیرد. این بهبود نمایش سایت در این لیست ها سبب خواهد شد تا مخاطبین و بازدید کنندگان بیشتری را جذب کنید. در طراحی سایت وردپرس این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از افزونه ها بخشی از این فعالیت ها را انجام دهید.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت وردپرس حرفه ای از لینک دیدن کنید.

توجه داشته باشید که یکی از مهمترین رکن های سئو یک سایت آن است که سایت مورد نظر علاوه بر موتورهای جستجو برای بازدید کنندگان نیز مناسب سازی شده باشد. این نکته مورد اهمیت است زیرا در این چند سال اخیر سیاست های موتورهای جستجو بخصوص گوگل که پرکاربردترین موتور جستجو می باشد با انتظارات بازدیدکنندگان همسو شده است. پیشنهاد می شود در زمان طراحی سایت وردپرس از افزونه Yoast seo استفاده کنید تا بهترین نتیجه را در این مورد مشاهده کنید.

طراحی سایت وردپرس3

اهمیت مخاطبان و تاثیر رفتار آنها برروی سئو

در موتورهای جستجو از انواع مختلفی از الگوریتم ها استفاده می شود که با استفاده از آنها سایت ها مورد بازبینی و بررسی قرار خواهند گرفت. این موضوع سبب خواهد شد تا شما در زمان طراحی سایت وردپرس و انتشار محتوا در آن هر چه بیشتر با این الگوریتم ها در یک راستا باشید امکان نمایش داده شدن در لیست جستجو مخاطبین بیشتر خواهد بود. RankBrain یکی از الگوریتم های به کار گرفته شده در گوگل می باشد که به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است.

در این الگوریتم سعی شده تا رفتار کاربران در زمان جستجو مورد بررسی و بازبینی قرار داده شود و با توجه به همین آنالیزها لیست جستجو برای آنها به نمایش در خواهد آمد. هر زمان که شما در گوگل شروع به جستجو خواهید کرد این موتور جستجو برای شما کلماتی در همان زمینه را پیشنهاد می کند می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع رفتار کاربران برای گوگل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. به عنوان مثال ممکن است یک سایت از نظر الگوریتم های گوگل دارای رتبه پائینی باشد ام مخاطبان و بازدید کنندگان زیادی به این سایت مراجعه می کنند. این موضوع سبب خواهد شد تا گوگل رتبه این سایت را بهبود ببخشد.

طراحی سایت وردپرس2

موضوعاتی که سبب اهمیت سئو در طراحی سایت وردپرس خواهند شد

امروزه با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و سپری شدن زمان زیادی در فضای وب کاربران برای آن که به اطلاعاتی دست پیدا کنند آنها را در اینترنت و از طریق موتورهای جستجو شناخته شده ای مانند گوگل، بینگ و یاهو مورد جستجو قرار خواهند داد. با توجه به این موضوع سئو درست سایت در زمان طراحی سایت وردپرس و انتشار محتوا در آن می تواند کلید دسترسی این مخاطبین به سایت مورد نظر شما باشد. نکته که باید بدان توجه داشته باشید آن است که موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می دهند که به دنبال آن هستند. این موضوع نشان دهنده میزان اهمیت سئو یک سایت در زمان طراحی سایت وردپرس را به خوبی نشان می دهد زیرا در صورت مشاهده شدن در رتبه های بهتر در موتورهای جستجو مخاطبین اعتماد بیشتری به شم خواهند داشت.

کلماتی که توسط کاربران در این نوع موتورها مورد جستجو قرار می گیرند بسیار حائز اهمیت می باشند. با توجه به تجربه بدست آمده در سال های متوالی بدون شک جذب بازدید کننده زیاد از طریق گوگل می تواند موفقیت یک کسب و کار و یک سایت را تضمین کند. نکته مهم در زمان طراحی سایت وردپرس و انجام سئو آن این است که بازدیدهای بدست آمده از طریق اعمال نکات سئو برروی سایت نسبت به جذب بازدید کننده از طریق تبلیغات از برتری قابل توجهی برخوردار بوده و در دراز مدت هزینه کمتری را به صاحبان سایت اعمال خواهد کرد.

طراحی سایت وردپرس1

اهمیت سئو برای موتورهای جستجو

با توجه به میزان پیشرفت در علم و تکنولوژی موتورهای جستجو نیز از تکنولوژی های جدید برای یافتن موضوعات مرتبط استفاده خواهند کرد اما همچنان این سیستم ها نیازمند یاری هستند و سئو روشی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود به بهترین شکل ممکن به موتورهای جستجو کمک کنید تا از محتوای سایت شما  به بهترین شکل ممکن آگاه شوند و آن را در صورت نیاز به مخاطبان ارائه دهند.

در مقاله قبل به معرفی افزونه امنیتی iThemes Security در طراحی سایت وردپرس پرداخته ایم برای مطالعه کلیک کنید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.